دکوراسیون مطب پزشک – جدید ترین طراحی ها + تصاویر

پزشک | مطب پزشک,دکوراسیون مطب پزشک

نکات کاربردی در دکوراسیون داخلی مطب پزشکی

طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای مربوط به مشاغل مختلف، هر یک حال و هوای خاص خود را دارد. یکی از خلاقانه‌ترین و جالب‌ترین این فضاها مربوط است به مطب پزشکی. برای اجرای یک دیزاین موفق باید به نیازمندی‌های اساسی همان مکان توجه شود. و به دنبال آن خلاقیت و ابتکار را به کار گرفت. بعضی از فضاها نیازمند دقت بیشتری هستند. زیرا موارد متعددی در دستیابی به نتیجه مطلوب دخالت دارند. مطب پزشکان هم یکی از این نوع فضاها محسوب می‌شود. در واقع در اجرای دکوراسیون داخلی مطب پزشکی چند عامل باید به صورت همزمان در نظر گرفته شود:

اول، آرامش و راحتی فضا

دوم، زیبایی

سوم، کاربردی بودن دکوراسیون اجرا شده.

 

مطب پزشکی | مطب پزشک,دکوراسیون مطب پزشک
دکوراسیون مطب پزشک

در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با ظرافتهای اجرای دکوراسیون داخلی مطب پزشکی آشنا سازیم. اگر شما هم علاقمندید تا از نکات مهم دیزاین این فضا بیشتر بدانید، با میلانی‌ست همراه شوید.

آنچه قبل از اجرای هر طراحی مطب پزشک باید بدانیم:

پیش از آنکه کار رو شروع کنید، یک پلان اولیه از فضا تهیه نمایید. و بعد از آن می‌بایست یک لیست از تمام کارهایی را که باید صورت بگیرند، را تهیه نمایید.

به عنوان مثال کفپوش و دیوارپوش‌ها، مبلمان، اجرای تزئینات و نور پردازی از جمله مواردی هستند که معمولاً در نظر گرفته می‌شود. البته در صورتیکه قصد دارید نقشه داخلی را هم تا حدودی تغییر بدهید، باید کمی وقت و هزینه بیشتری را برای این منظور در نظر بگیرید.

بعد از این مرحله شما باید یک برآورد اولیه از هزینه‌ها داشته باشید. و البته یک برنامه زمان‌بندی تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

و حالا زمان آن رسیده است که آستین‌ها را بالا زده و دست به کار شوید.

برای اجرای دکوراسیون داخلی مطب پزشکی موارد خاص این فضا می‌بایست در نظر گرفته شود. این آیتم‌ها به صورت کامل در بخش بعدی آورده شده است.

نکات مهم در اجرای دکوراسیون مطب پزشکی

در دیزاین داخلی مطب نکات ساده اما مهم و کاربردی را می‌بایست در نظر داشته باشید. این نکات عبارت است از:

  1. استفاده از رنگ‌های ملایم و تا حد امکان روشن، بهترین انتخاب برای طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکی به شمار می‌آیند. رنگ‌هایی مانند سبز و آبی روشن، بنفش یاسی موجب القائ حس آرامش در بیماران و همراهان آنها خواهد شد. بهتر است از بکار بردن رنگ‌های تند مانند قرمز، زرد، نارنجی اجتناب کنید. برای ایجاد تنوع می‌توانید از رنگ‌هایی مانند سفید و یا خاکستری روشن به عنوان رنگ‌های خنثی در کنار این رنگ‌ها استفاده کنید.
  2. نور یکی از ارکان طراحی داخلی است. نور فضای مطب باید خوب باشد. گوشه‌های تاریک و یا نور شدید می‌تواند برای مراجعین اضطراب بیشتر را به همراه بیاورد.
۴.۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.