دکوراسیون اتاق خواب – جدید ترین طرح ها + {عکس}

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب مکانی خصوصی است که افراد ساعاتی از شبانه روز را در آن سپری می کنند. معمولا افراد شب ها در اتاق خواب می خوابند و استراحت می کنند و به همین دلیل دکوراسیون اتاق خواب و آرامش آن مسئله بسیار مهمی می باشد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

پیشنهاد مقاله : دیوارپوش چیست

علاوه بر سرویس خواب، ممکن است افراد برای اتاق خواب خود به میز مطالعه، میز آرایش، میز کامپیوتر و کمد نیز نیاز داشته باشند و حتی برای اتاق خواب کودکان به وسایل بازی نیز نیاز است که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که چگونه وسایل لازم برای اتاق خود را انتخاب کنید تا بعد ها از این انتخاب خود پشیمان نشوید.

اتاق خواب پسرانه

kh 1 | دکوراسیون اتاق خواب

تفاوت اتاق خواب پسرانه و دخترانه در نوع دکوراسیون آن می باشد که بیشتر به خصوصیات پسر و دختر بستگی دارد.

پیشنهاد مقاله : اتاق خواب پسرانه

به دلیل ویژگی های روحی و خصوصیات پسران، باید در دکوراسیون اتاق خوابشان به نکات زیر توجه ویژه ای کنید:

رنگ اتاق پسرانه

ممکن پسر شما هنوز در سنین کودکی باشد که در این صورت باید از رنگ های شاد و روشن تر در دکوراسیون اتاق خواب او استفاده نمایید و بر روی کمد ها و دیوار های اتاق نیز از برچسب های ابر قهرمان ها استفاده کنید.

معمولا ترکیب های آبی و قرمز – نارنجی و زرد – آبی و قهوه ای نیز از پالت های پر استفاده در رنگ آمیزی اتاق خواب پسرانه می باشد.

مکان ذخیره سازی وسایل

فرزند شما برای نگهداری وسایلش به مکانی نیاز دارد که بتواند به صورت کاملا مرتب وسایل خود را در آنجا نگهداری کند.

معمولا کشو های زیر تخت مکان مناسبی برای نگهداری لباس ها و کتاب های پسران می باشد، اما اگر به فضای بیشتری نیاز باشد از کمد هایی با رنگ های پسرانه استفاده شود که فرد بتواند در آن لباس های خود و اگر کودک است وسایل بازی خود را نگهداری کند.

مبلمان اتاق خواب پسرانه

اگر پسر شما کودک باشد، اتاق خواب پسرانه او به مبلمان خاصی نیاز ندارد اما اگر به سن مدرسه رفتن رسیده است لازم است برای او یک صندلی و میز مطالعه قرار دهید تا بتواند درس های خود را راحت تر بخواند و تکالیفش را بنویسد.

تم جذاب برای اتاق پسرانه

اگر پسر شما به فوتبال و دیگر ورزش ها علاقه خاصی دارید می توانید از این موضوع در انتخاب تم اتاق استفاده کنید. برای مثال اگر به فوتبال علاقه دارد می توانید پوستر فوتبالیست های مورد علاقه اش را به دیوار ها بچسبانید و یا یک توپ را از ارتفاعی آویزان کنید.

پیشنهاد مقاله : رنگ اتاق کودک

برای کودکان تخت خواب های نیزی به شکل ماشین و زمین فوتبال و … وجود دارد که زیبایی خاصی را به اتاق خواب می دهد و کمک بزرگی به انتخاب تم اتاق می کند.

نکته دیگر در انتخاب تم اتاق، طرح فرش می باشد که تقریبا در هر طرحی که بخواهید می توانید آن را بیابید و دردسر خاصی در انتخاب آن ندارید.

سلیقه فرد

ما تمامی این نکات در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه را به شما گفتیم تا بتوانید به بهترین شکل دکوراسیون را انجام دهید. اما با این حال اگر از پسر بخواهید که خودش در انتخاب تم و رنگ اتاقش نظر دهد به او و آینده اش کمک بزرگی کرده اید.

پیشنهاد مقاله : کاغذ دیواری در مشهد

شما با نظر خواهی از پسرتان به او اعتماد به نفس می دهید و همچنین اگر اتاق به سلیقه خودش باشد آرامش بیشتری دارد و می تواند در درس هایش و خواب و حتی آینده اش تاثیر بسیاری بگذارد.

اتاق خواب دخترانه

kh 2 | دکوراسیون اتاق خواب

دختر ها معمولا نسبت به بیشتر ها وقت بیشتری را در اتاقشان سپری می کنند و از این رو بسیار مهم است که ما در دکوراسیون اتاق دختران دقت کنیم تا رضایت آن ها را جلب نماییم.

پیشنهاد مقاله : اتاق خواب دخترانه

همچنین لازم است بدانید که دختر ها به نظم علاقه خاصی دارند و اصلا دوست ندارند که اتاقشان شلوغ و به هم ریخته باشد و توجه به این نکته حیاطی است.

رنگ اتاق دخترانه

در ابتدا ما باید یک پالت رنگ دخترانه برای ساخت ست در اتاق خواب انتخاب کنیم که پیشنهاد ما پالت های (صورتی و سفید – یاسی و سفید – سفید و بنفش) می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارند و برای دختر ها جذاب هستند.

ما باید در انتخاب تمامی وسایل از این پالت رنگ پیروی کنیم و در انتخاب تخت، طرح فرش، پرده، کمد، رنگ دیوار ها و …. از این پالت رنگ خارج نشویم تا ست رنگ اتاق به هم نریزد.

از آن جایی که رنگ ها تاثیر مستقیمی بر روحیات، آرامش، خواب، درس خواندن و حتی فکر کردن افراد دارد، باید حواستان باشد که رنگ های خیلی بی روح و خیلی هیجانی استفاده نشود زیرا در زندگی فرد اختلال ایجاد می نماید.

چیدمان اتاق دخترانه

در ابتدا باید بدانید که به یک تخت خواب برای خواب شبانه دختر نیاز است و همچنین ما برای تکمیل دکوراسیون اتاق خواب به فرش، پرده، کمد و وسایل زینتی دیگر نیاز دارید.

اگر دخترتان کودک است باید از وسایل بازی نیز در دکوراسیون اتاقش استفاده نمایید و اگر او به مدرسه می رود به میز مطالعه و صندلی نیز نیاز دارد.
افراد در سنین بالاتر به میز آرایش و آینه آرایش نیز نیاز دارند که باید حتما فضایی برای آن در اتاق در نظر گرفت.

پیشنهاد مقاله : میز آرایش

توجه: در انتخاب تمامی وسایل باید به پالت رنگ توجه کرد و ست رنگ را به درستی اجرا کرد تا دکوراسیون زیبایی انجام دهیم.

تم جذاب اتاق خواب دخترانه

پس از انتخاب پالت رنگ، اکنون وقت انتخاب تم برای اتاق می باشد. معمولا دختر ها به ورزش و به ماشین علاقه ندارند و بنابر این انتخاب تخت خواب به شکل ماشین یا زمین فوتبال را اصلا دوست ندارند.

دختر ها معمولا دوست دارند که برچسب های کارتونی جذاب دخترانه را بر روی دیوار ها و کمد های اتاقشان ببینند.

سلیقه فرد

ما تمامی این نکات در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را به شما گفتیم تا بتوانید به بهترین شکل دکوراسیون را انجام دهید. اما با این حال اگر از دختر بخواهید که خودش در انتخاب تم و رنگ اتاقش نظر دهد به او و آینده اش کمک بزرگی کرده اید.

پیشنهاد مقاله : چراغ خواب

شما با نظر خواهی از دخترتان به او اعتماد به نفس می دهید و همچنین اگر اتاق به سلیقه خودش باشد آرامش بیشتری دارد و می تواند در درس هایش و خواب و حتی آینده اش تاثیر بسیاری بگذارد و دختر شما فردی موفق و بزرگ شود.

کاغذ دیواری اتاق خواب

kh 3 | دکوراسیون اتاق خواب

از آن جایی که اتاق خواب مکانی خصوصی است و افراد بیشتر وقت خود را در این مکان می گذرانند، نیاز است دکوراسیون آن به بهترین شکل انجام شود. کاغذ دیواری اتاق خواب در زیبایی دکوراسیون این مکان تاثیر بسیاری دارد.

پیشنهاد مقاله : کاغذ دیواری چیست

معمولا رنگ کاغذ دیواری بر اساس تم اتاق و سلیقه فردی که در آن اتاق خواب زندگی می کند تعیین می شود. اما در انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری نکاتی وجود دارد که باید به آن ها توجه نمود:

رنگ مناسب

در انتخاب رنگ کاغذ دیواری مهم ترین مسئله این است که به پالت رنگی اتاق بخورد و همسان باشد، اما از آن مهم تر این است که از رنگ های تند استفاده نشود زیرا اتاق خواب محلی برای استراحت است و افراد برای استراحت به آرامش نیاز دارند. اما رنگ های تند آراش را از ما می گیرند و خواب ما را به هم می ریزند.

استفاده از رنگ های گرم مانند نارنجی،قرمز،طلایی باعث گرم تر شدن فضا و صمیمت می شود. بهترین حالت استفاده از یک پالت رنگ است که ترکیبی از رنگ سرد و گرم باشد برای مثال: سبزر و زرد

توجه به فضا

شاید باورش سخت باشد اما شما با کمک طرح کاغذ دیواری می توانید فضای اتاق خواب را بزرگتر یا حتی کوچکتر از واقعیت نشان دهید.

اگر شما از کاغذ دیواری با طرح سه بعدی استفاده کنید، فضای اتاق کوچک تر از واقعیت به نظر می رسد و اگر از کاغذ دیواری با رنگ های سرد استفاده کنید، اتاق بزرگتر به نظر می رسد.

بنابر این باید حواستان به فضای اتاق باشد و اگر اتاق کوچکی دارید از طرح های سه بعدی استفاده نکنید.

مکان مناسب نصب کاغذ دیواری اتاق خواب

شما از کاغذ دیواری و پوستر می توانید در هر دیواری با نقطه کانونی استفاده کنید، همچنین در دیوار طاقچه ها و حمام و آشپزخانه هم می توان از کاغذ دیواری استفاده نمود اما باید از نوع مقاوم و ضد آب و ضد رطوبت آن استفاده کرد تا در اثر رطوبت آسیب نبیند.

آیا استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ درست است؟

استفاده از کاغذ دیواری با طرح سنگ و آجر برای پذیرایی مناسب است اما اصلا برای استفاده در اتاق خواب پیشنهاد نمی شود. زیرا اتاق مکان استراحت است و بهتر است بیشتر از رنگ های ملایم استفاده شود تا طرح های خشن تر مثل طرح سنگ و آجر و … و یا حتی استفاده از پوستر هایی عکس انسان بر روی آن است نیز در هنگام شب ترس ایجاد می کند و خواب و استراحت ما را مختل می کند.

استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی در اتاق خواب

همان طور که پیش تر گفتیم شرط استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی این است که فضای اتاق شما بزرگ باشد. در غیر این صورت استفاده از کاغذ دیواری با طرح سه بعدی نه تنها زیبایی ندارد بلکه باعث آزار و سردرد شما نیز می شود و باعث پشیمانی شما خواهد شد.

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون کافی شاپ

بنابر این سعی کنید تصمیم اشتباهی درمورد خرید طرح سه بعدی نگیرید زیرا ظاهر زیبای آن ها فریبنده هستند و علی رغم قیمت بالا اکثر افراد به سراغ خرید آن ها می روند.

اتاق خواب شیک

افراد پس از یک روز سخت و طاقت فرسا به دنبال یه مکان راحت و دنج برای استراحت کردن هستند که این مکان اتاق خواب می باشد. برای این که از استراحت در اتاق خود بیشترین لذت را ببرید باید یک اتاق خواب شیک با دکوراسیون جذاب و مدرن داشته باشید تا چنان علاقه ای در شما ایجاد کند که شب هرکجا که باشید خودتان را به خانه برسانید تا در اتاق خود و بر روی تخت خود استراحت نمایید.

خصوصیات یک اتاق خواب شیک

اگر شما نیز علاقه مند به داشتن یک اتاق شیک برای استراحت کردن هستید پس در ادامه با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چگونه مکانی شیک و راحت برای استراحت خود ایجاد کنید.

حتما بخوانید : روتختی

یک اتاق شیک خصوصیات زیر را دارا است:

  • استفاده از گل و گیاه مناسب ساختمان: به آرامش شما و زیبا تر شدن محیط کمک می کند.
  • نور پردازی مناسب و طبیعی: به خواب راحت شما کمک بزرگی می کند.
  • استفاده از سرویس چوب مدرن: استفاده از طرح های مدرن چوبی برای کمد و تخت.
  • سادگی در وسایل و دکوراسیون: وسایل هرچه ساده تر باشد زیبایی بیشتری دارد.
  • استفاده از وسایل براق و صیقلی: برای دکوراسیون یک اتاق مدرن و شیک از وسایل براق استفاده می شود.
  • استفاده از آثار هنری مانند تابلو های نقاشی: به هنری تر شدن محیط و زیبایی کمک می کند.
  • استفاده از آینه های مناسب: آینه برای هر اتاق خوابی لازم است به خصوص برای اتاق خانم ها که آرایش می کنند.
  • ترکیب رنگ و پالت ست شده: شما باید برای دکوراسیون محیط از ترکیب رنگی استفاده کنید که ست باشند و زیبایی اتاق شما را تضمین کنند.
سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم که درمورد دکوراسیون اتاق خواب پسر و دختر و تفاوت های بین این دو صحبت کنیم و در ادامه به شما بگوییم که چه نوعی از کاغذ دیواری مناسب مکان استراحت شما می باشد و همچنین گفتیم که یک اتاق خواب شیک چه خصوصیاتی دارد و چگونه می توانید یک اتاق شیک و دنج برای خود آماده کنید و همه را از زیبایی خود حیرت زده کنید.

در پایان از شما ممنون هستیم که تا پایان با ما همراه بودید و می خواهیم که نظرتان را درمورد این مقاله برای ما کامنت کنید.

پیشنهاد مقاله : دکوراسیون پذیرایی
امتیاز دهید!

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.